Кошик
8 відгуків
ТОВ ТВК ТЕХНОГРАД
+380673518155
+380443336012
  • picture 1
  • picture 2
  • picture 3
  • 1
  • 2
  • 3

Очищення стисненого повітря

Фільтри, Сепаратори для підготовки стисненого повітря

 

Система стисненого повітря для пневмоінструменту сьогодні стоїть практично на кожному підприємстві.  Основна проблема забруднення стисненого повітря - потрапляння механічних мікрочастинок у всасываемой середовищем, а також утворення краплин вологи, які осідають на стінках магістралі після виходи повітряного потоку з компресора і його розширення.  

Конденсат в компресорі нерідко стає причиною нестабільної роботи пристрою, появи окислення в магістралі, підмерзання пневматичних клапанів, утворення бульбашки фарби на оброблюваних виробах, а також попадання вологи на тару і упаковку. Варто врахувати, що чим довше магістраль від компресорної установки до робочого органу (пневмоциліндра, пульверизатора, пневмоінструменту), тим більший обсяг конденсату накопичиться. 

Очищення стисненого повітря повинна бути в пріоритеті у підприємств, які у виробничому процесі застосовують пневматичне обладнання. Так як неотфильтрованный повітря від часток масла і вологи може істотно зашкодити не тільки дорогої техніки, але і здоров'ю працівників. Для того щоб прибрати масло з стисненого повітря, вологу, а також інші тверді частинки рекомендуємо використовувати фільтри очищення стисненого повітря.

В основному для очищення використовують кілька рівнів фільтрації. Фільтри пневматики розташовують у різних місцях. Дана система здатна провести більш глибоку очистку, адже шкідливі елементи присутні в кожній частині мережі. В першу чергу проходить фільтрація стиснутого повітря від пилу, завдяки цьому вдається виключити грубі домішки пилу і сажі, після проходить відсів масла і вологи.

Пил, пари масла і волога скупчуються в компресорі який нагрівається і подає надто нагріте повітря далі по мережі.  Тому важливо використовувати фільтри після компресора щоб запобігти потраплянню шкідливих частинок бруду в пневмосеть та обладнання. 

Фахівці наполегливо радять: волого - масловіддільники, осушувачі повітря потрібно встановлювати безпосередньо перед шлангом, що виводить стиснене повітря в фарбопульт.  Очищення повітря перед фарбопультом забезпечить видалення залишилися елементів бруду. Так, повітря перед цим вже проходив фільтрацію, але тиску знижується на відрізку кожних десяти метрів, знову охолоджуючи стиснене повітря і відповідно виділяючи вологу. Для якісного очищення влагоотделительный фільтр потрібно розташувати максимально близько до фарборозпилювача (фарбопульта).

 

У результаті досліджень було встановлено, що атмосферне повітря проходить через компресор здатний виділяти 1м3 до 180 мільйона мікрочастинок пилу, також сам компресор є грязьовим розсадником, а це плюс від 2-3мг/м3 до 50мг/м3 масла у вигляді пари. Якщо не застосовувати жодних дій по усуненню цієї проблеми, то з обладнанням можна попрощатися занадто швидко.